Hybridní fotovoltaické elektrárny

Hybridní Fotovoltaické elektrárny

Jak fungují hybridní fotovoltaické elektrárny?

FVE nejsou jen solární panely

Fotovoltaická elektrárna (FVE) je systém, který se využívá k výrobě elektřiny. Fotovoltaické elektrárna se skládá ze solárních panelů (přesněji fotovoltaických panelů), střídače a v mnoha případech o baterií – právě v případě baterií hovoříme často o tzv. hybridní fotovoltaické elektrárně. A právě na instalaci hybridních fotovoltaických elektráren se specializuje naše společnost.

Princip fotovoltaických elektráren začíná u fotovoltaických panelů, kde dochází k přeměně ze sluneční energie na elektrickou energii. Elektrárna je zpravidla připojena k distribuční soustavě, v opačném případě se jedná o tzv. ostrovní systém.

Hybridní fotovoltaické elektrárny ukládají přebytky vyrobené elektrické energie do akumulátoru (bateriové úložiště), ze kterého lze následně energii čerpat v době, kdy nemají panely dostatečný přísun slunečních energie (večer, noc). Případné přebytky můžou být použity rovněž pro ohřev teplé vody.

Couple,Of,Man,And,Woman,Sitting,In,Front,Of,Their
Green energy with solar collectors on the roof of an agricultural building

Proč jít do hybridní fotovoltaické elektrárny s námi?

Snížení nákladů na energii až o 50 000 Kč ročně je naprosto reálný scénář pro drtivou většinu našich zákazníků! Připravíme vám kompletní dodání fotovoltaiky pro váš rodinný dům na míru vašim potřebám.

Sázíme na špičkové produkty za dostuné ceny

Komponenty hybridní fotovoltaické elektrárny

solarni-menic-solax-x3-100-t

Střídač Solax X3 4. generace

Velmi účinný hybridní asymetrický střídač.
Čtvrtá generace střídačů Solax nabízí 10 letou záruku. Světový výrobce střídačů a baterií, jehož kořeny sahají až do roku 2010. Jedná se o prvního výrobce, který představil hybridní střídač pro použití s bateriovým úložištěm. Asymetrická dodávka energie do jednotlivých fází. Maximální účinnost 98%. Střídač je schopen fungovat i bez baterií.

solar panel

Panely DAH Solar 455 W

Panel DAH Solar 455 W je vysoce výkonný half-cut panel vyrobený ze 144 monokrystalických poločlánků. Vyznačují se vysokou odolností vůči externím vlivům, vysokým výkonem a účinností (20.93%).
Samozřejmostí vysoká záruka jak na životnost, tak i na výkon.

T58 baterie

Baterie Solax Triple Power T58

Plně kompatibilní se střídačem Solax. Vysokonapěťové baterie, které lze rozšiřovat na maximální kapacitu 12 kWh. Životnost mají více než 6000 cyklů s 90% hloubkou vybití. Výkon od 11,5  kWh (2 moduly) – 23  kWh (4 moduly). 10 letá záruka na baterie. Nejbezpečnější typ LiFePO4 baterie (lithium-železo-fosfátová baterie). Stupeň krytí IP65

Ceny fotovoltaiky

Kolik stojí hybridní fotovoltaická elektrárna?

Zpracujeme vám nezávaznou analýzu spotřeby energií. Výsledkem analýzy je technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vaší spotřebě elektrické energie. Konečnou cenu ovlivňuje více faktorů, jenž jsou vždy individuální, jako např.: volitelný typ technologického řešení zálohy (back-up), povinná úprava distribučního sloupku s elektroměrem (cena se liší dle místa osazení měření, vybavení sloupku a případné renovace dle aktuálních připojovacích podmínek distribuce), délka kabelových tras atd…
princip

Jak funguje hybridní FVE?

Ráno

Ráno nebo když je polojasno, panely nevyrobí tolik energie, aby pokryla domácnost a nabila baterii. V takovou chvíli chybějící energii doplňuje distribuční sít.

Během dne

Panely vyrábí více energie, něž domácnost spotřebuje. Přebytečnou energii si uložíte do baterie pro pozdější využití. Je zde možnost přebytečnou energii použít i pro ohřev vody. Ve variantě bez baterie jde přebytek do distribuční sítě.

Večer, zataženo

Panely nevyrábí. Vaše spotřebiče využijí uloženou energii z baterie, kterou jste si uložili během dne. V případě vybití baterie, bude domácnost čerpat energii z distribuční sítě.

Výpadek sítě

V případě výpadku sítě máte v akumulátoru rezervovaný výkon pro zásuvky/vybrané okruhy, které lze využívat. Například: Světla, zásuvku v obýváku, wi-fi, lednice

Fotovoltaika

Jaký je proces pořízení fotovoltaiky?

Montáž fotovoltaické elektrárny se skládá z několika kroků. S naší společností jde vše hladce jako po másle.

01

Vyřízení poptávky

Úvodní krok je návrh fotovoltaické elektrárny přímo pro váš dům. Nabídku na míru zpracováváme na základě podrobného technického popisu vaší střechy (sklon, typ střešní krytiny, rozměry atd…), spotřeby elektrické energie v domácnosti.

02

Odsouhlasení nabídky

Schválením individuálního návrhu a podepsáním smlouvy začínáme realizovat váš projekt. V této fázi rovněž podepíšeme formuláře pro plnou moc, abychom za vás mohli vyřizovat potřebnou administrativu pro připojení k distribuci a získání dotace.

03

Instalace systému

Po administrativní a projektové části nastává instalace solárních panelů a montáž elektrárny a revize. Zpravidla instalujeme do 2-3 měsíců od vydání rozhodnutí o připojení. V předem domluveném termínu, instalaci provádějí naši technici.

04

Vlastní výroba a vyplacení dotace

Po výměně elektroměru a oficiálního připojení k distribuci vám bude vyplacena dotace z dotačního fondu na váš účet.

FOTOVOLTAIKA

Často kladené otázky

Zde máte přehled nejčastějších dotazů, které každý den řešíme s našimi zákazníky. Najdete tu odpověď i na vaši otázku?

Jste připraveni začít šetřit za elektřinu? Zašlete nám nezávaznou poptávku ještě dnes!

Ozveme se Vám zpět do 48 hodin

Nezávazná poptávka