SOLAX WALLBOX

Solax

Dobíjecí stanice pro automobily

Wallbox od Solaxu

SOLAX SMART EV CHARGER G2 je inteligentní dobíjecí stanice pro elektromobily od leadera s hybridními střídači. Umožňuje dynamické nabíjení, omezení nabíjecího proudu ze sítě, využití maximální energie z vaší FVE elektrárny. 
Může být instalován jak ke stávajícím střídačům, ale výborně spolupracuje se střídači SOLAX, kde využijete všechny jeho funkce naplno a také zaručí dokonalou kompatibilitu a synchronizaci. 
Domácí wallbox přináší oproti nabíjení z klasické zásuvky několik výhod, které Vám zaručí adekvátně zvolené, a především bezpečné nabíjení. Začněte svůj den s plně nabitým vozem díky vlastní domácí nabíjecí stanicí.

Nabíjejte elektromobil doma

I u Vás doma můžete optimalizovat nabíjení Vašeho elektromobilu. Správně zvolený a nainstalovaný Wallbox se správným tarifem Vám ušetří peníze a zaručí maximální možné a bezpečné nabíjení. A co takhle připojit domácí nabíjecí stanici na fotovoltaickou elektrárnu?

SOLAX

Vlastnosti wallboxu

Ceny fotovoltaiky s wallboxem

Dostupná fotovoltaická elektrárna a wallbox

Rádi byste nabíjení synchronizovali s výrobou Vaší FVE, spínali nabíjení podle HDO, kontrolovali přes mobilní aplikaci. Toto vše může být součástí Vašeho Wallboxu.

Velká fotovoltaická elektrárna + Wallbox

3 fázová asymetrická elektrárna

Cena sestavy: 511 900 Kč
Výše dotace: 225 000 Kč

Cena pro vás

286 900 Kč
SOLAX

Přehled

Propojením Solax Smart EV Charger se střídačem Solax získáte komplexní přehled o toku energií ve vašem domě. 

SOLAX

Nabíjecí módy

GREEN MODE

Hlavní přednost zeleného módu je nabíjení vašeho elektromobilu výhradně ze solárních panelů. Výchozí hladina nabíjení je nastavena na 6A a Smart EV Charger nikdy nebude odebírat elektřinu ze sítě. Existuje ale i 3A hladina, kdy zbylé 3A Smart EV Charger odebere ze sítě pokud není dostatečný.

FAST MODE

Ve Fast módu nabíjí Smart EV Charger maximálním proudem(16/32A v závislosti na modelu), kde nezáleží jestli je energie odebírána ze střídače nebo sítě. Tento mód je vhodný v případě, kdy chcete nabít Váš elektromobil co nejrychleji anebo v době, kdy je nízký tarif.

ECO MODE

Eco mód pomáhá nabíjet pevně nastaveným minimálním výkonem ve pěti úrovních 6/10/16/20 a 25A. Energie bude odebírána co nejvíce z FV systému, ale pokud bude tato energie nedostatečná, zbývající bude pokryta ze sítě. Příklad: Pokud nabíjecí proud nastavíte na 16A a střídač umožňuje dodat 10A, tak zbylé 6A budou odebrány ze sítě, ale pokud střídač umožní dodávat 18A, tak i nabíjecí proud Smart EV Chargeru bude 18A.

SMART BOOST

Při zvolení této funkce uživatel nastaví velikost dobíjené energie a čas, po který se má tato energie nabít, poté Smart Ev Charger vypočítá průměrný nabíjecí výkon za hodinu a nabije Váš elektromobil na stanovenou hodnotu. Nabíjecí energie je přednostně brána z Vaší FVE, tato funkce je pouze dostupná v ECO módu.

TIMER BOOST

Aktivací této funkce zvolíte, kdy má Smart EV Charger nabíjet maximálním dostupným výkonem, kde nezáleží, jaký nabíjecí mód je právě zvolen. Tuto funkci využijete například při nízkém tarifu HDO.

Hledáte řešení proti rostoucím cenám energií?

Dodáme vám kompletní řešení fotovoltaiky pro váš rodinný dům na klíč. Zpracujeme nezávaznou analýzu vaší spotřeby energie. A uděláme vám individuální technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému.