fbpx

Jak probíhá instalace fotovoltaické elektrárny? Na co se připravit před příjezdem instalační společnosti?

Solar Technician Installing Solar Panel

Úvodní krok je výběr instalační firmy. Můžete zvolit buď velkou společnost, u které ale můžete očekávat spíše tzv. balíkové řešení. Co to znamená? Vaše požadavky budou shrnuty do předpřipravených řešení, na které se napasuje váš konkrétní případ. Tento způsob instalace je pro velké firmy nejméně náročný a tedy nejefektivnější. Pro koncového zákazníka to ovšem není vždy tak docela výhra. S takovou nabídkou jen těžko využijete maximum potenciálu vaší střechy či individualitu vaší domácnosti.

Zvolíte-li naopak řešení od menší firmy, jako je třeba ta naše, můžete očekávat maximální servis a maximální péči, kterou věnujeme každému jednotlivému zákazníkovi. Jsme schopni vyladit nabídku přesně tak, aby odpovídala vaší individualitě.

Nabídka na míru vašim požadavkům

Máte-li za sebou výběr instalační firmy, obvykle pokračujete odesláním poptávky. V naší společnosti se každému poptávajícímu ozveme do 4 pracovních dnů. Nejprve telefonicky, kde si ujasníme klientovu představu a očekávání a následně najdeme-li shodu, domluvíme osobní setkání.

V rámci osobního setkání si důkladně prohlédneme stav vaší nemovitosti resp. stav vaší střechy, její sklon, případné zastínění, typ střešní krytiny, rozměry střechy atd. Spolu s informací o vaší aktuální či plánované spotřebě elektřiny pak sestavujeme návrh fotovoltaické elektrárny přímo pro váš dům a na míru vašim požadavkům.

Chcete nespotřebovanou energii ukládat do baterie k pozdějšímu využití? Žádný problém. Chcete energetické přebytky směřovat k dalšímu využití k ohřevu v TUV v bojleru? Vyřešíme. Plánujete v budoucnu koupi elektromobilu nebo už takový vůz vlastníte? Nainstalujeme vám s elektrárnou také nabíjecí stanici pro elektromobil, čímž dokážete efektivně využít vyrobenou energii z fotovoltaiky i k nabíjení akumulátoru ve vašem vozidle.

Proč je tento koncept skvělý? Díky rozumně nadimenzovanému systému se klidně může stát, že si zajistíte jízdu svým elektromobilem klidně zdarma. Jen díky energii ze slunce, která bude sloužit k nabíjení elektromobilu. No není to skvělé?

Na základě poznatků o Vaší nemovitosti a vašich požadavcích pak vytváříme nabídku na míru Vašim potřebám. Po jejím odsouhlasení probíhá realizační fáze, v rámci které začínáme řešit také administrativu spojenou s realizací vaší elektrárny – je nutné s distribuční společností vyjednat paralelní připojení zdroje a také získat dotaci, což se bez administrativy nikdy neobejde. Náš tým vás naštěstí nudné byrokracie ušetří a vše vyřeší za vás.

Instalace fotovoltaiky? To není jen montáž panelů na střechu

Po odsouhlasení připojení vaší elektrárny k distribuci jdeme konečně instalovat fotovoltaiku na Vaši střechu. Samotná montáž fotovoltaiky netrvá déle než 2 až 3 dny. Termín si s Vámi dohodneme tak, aby samozřejmě vyhovoval vám i nám, takže se nemusíte obávat přepadovky z naší strany.

Instalace FVE čítá montáž fotovoltaických panelů na střešní krytinu. Panely jsou upevněny do ocelových korozivzdorných profilů, které se šroubují na střešní krytinu. Je tedy nutné do krytin vrtat. Do těchto profilů se panely už jen zasunou a elektricky propojí prostřednictvím kabelů. Kabely jsou od okolního prostředí izolovány speciálními průchodkami, které zajišťují odolnost vůči venkovním povětrnostním podmínkám.

Instalace technologie

Součástí každé fotovoltaické elektrárny je také instalace důležitých komponent, bez kterých by elektrárna nemohla fungovat – jedná se o střídač, který přemění stejnosměrný elektrický proud generovaný fotovoltaickými panely na proud střídavý s požadovanými parametry tak, abychom jej mohli využít v naší domácnosti, často je součástí také akumulační baterie, která i díky výhodným dotacím dnes součástí naprosté většiny našich instalací. Protože vyrobenou elektřinu, kterou okamžitě nespotřebujete, je nejideálnější efektivně uskladnit do akumulační baterie k pozdějšímu využití večer, v noci apod. tak, abyste se vymanili ze závislosti na nákupu elektřiny z distribuce.

K instalaci technologie využíváme nejčastěji technickou místnost, dobře ale poslouží i garáž, chodba nebo sklep (pokud není vlhký). Samotné umístění technologie musí odpovídat normám, nelze ji umístit libovolně kamkoliv. S detaily vás ale nebudeme v tomto článku zatěžovat.

Veškeré prvky technologie je nutné propojit, takže zásahům do elektroinstalace se nevyhnete. Naši elektrikáři mají letité zkušenosti, takže si zajisté poradí i se staršími elektroinstalacemi. V některých instalacích je nutné instalovat i nový rozváděč, jindy stačí provést změny ve stávajícím rozváděči a připojit nové komponenty, které jsou součástí fotovoltaické elektrárny. Záleží na každé jednotlivé domácnosti.

Pokud elektrárnu instaluje sehraná parta, která je tvořena odborníky a řemeslně nadanými pracovníky, pak jsou zásahy do Vaší nemovitosti minimální a šetrné. To vše můžete očekávat od naší společnosti.

Přečtěte si další články

Close Up Photo of a Solar Panel

Energetická nezávislost díky fotovoltaické elektrárně

Proč se vyplatí investovat do vlastní fotovoltaické elektrárny? Fotovoltaika je stále více využívaná nejen rodinnými domy, ale také firmami. Hlavním důvodem je velká úspora při ...
Zobrazit více →
solar, roof, solar energy

Proč si zvolit pro instalaci fotovoltaické elektrárny malou lokální firmu?

Fotovoltaické elektrárny jsou v současné době stále populárnějším způsobem výroby elektřiny. Jedná se totiž o výhodnou investici, díky které může takřka každý rodinný dům získat vlastní ...
Zobrazit více →
KONZULTACEZDARMA

Zanechte nám na sebe kontakt nebo zavolejte na
+420 792 755 913