Fotovoltaické elektrárny pro bytové domy
- Úvod
- Fotovoltaické elektrárny
Fotovoltaické elektrárny
Fotovoltaické elektrárny pro bytové domy
Vlastní výroba energie pro firemní provoz
Úspory pro bytové domy, které zajistí instalace fotovoltaických panelů, mohou dosáhnout opravdu zajímavých čísel. Řešení FVE pro bytové domy začíná vždy konkrétní analýzou požadavků a očekávání investorů. Jedině pro důkladné prvotní analýze jsme schopni navrhnout efektivní řešení pro každou domácnost
Fotovoltaiku pro bytové domy lze umístit jak na ploché, tak na sedlové střechy. Díky dotacím lze uspořit až 30 % nákladů na realizaci celého systému.
Nejčastěji se provádí instalace tzv. hybridní fotovoltaické elektrárny, která využívá principu uložení energie z fotovoltaiky do bateriového úložiště pro pohodlné využití elektřiny z fotovoltaiky i večer a v noci, kdy už slunce nesvítí a elektrárna nevyrábí.
Vzhledem k tomu, že zejména v zimních měsících je výroba elektřiny z fotovoltaiky slabší, je bytový dům samozřejmě stále připojen k distribuční síti a celý systém se v případě nedostatku energie okamžitě přepne k čerpání elektřiny klasicky z distribuce, takže nehrozí žádné výpadky elektřiny.
Proč jít do fotovoltaické elektrárny pro bytové domy s námi?
- Dodržování přísných požárních a bezpečnostních norem je pro nás na prvním místě
- Zajištujeme výhodné dotace
- Navrhujeme fotovoltaické elektrárny s bateriemi nebo bez
- Zajišťujeme back-up vybraných okruhů pro případ výpadku elektřiny
- Zajistíme instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily k využívání fotovoltaiky na úplně maximum
- Roční úspory s fotovoltaikou jsou v řádech vyšších desetitisíců korun
- Používáme kvalitní komponenty od předních firem
- Máme dlouholeté zkušenosti v oboru & prozákaznický přístup
Sázíme na špičkové produkty za dostuné ceny
Komponenty pro firemní fotovoltaické elektrárny
Střídač Solax X3 4. generace
Velmi účinný hybridní asymetrický střídač.
Čtvrtá generace střídačů Solax nabízí 10 letou záruku.
Světový výrobce střídačů a baterií, jehož kořeny sahají až do roku 2010. Jedná se o prvního výrobce, který představil hybridní střídač pro použití s bateriovým úložištěm.
Asymetrická dodávka energie do jednotlivých fází.
Maximální účinnost 98%.
Střídač je schopen fungovat i bez baterií.
- Záruka 10 let
- Maximální účinnost 98%
- 150% asymetrie na fázi
Panely DAH Solar 455 W
Panel DAH Solar 455 W je vysoce výkonný half-cut panel vyrobený ze 144 monokrystalických poločlánků. Vyznačují se vysokou odolností vůči externím vlivům, vysokým výkonem a účinností (20.93%).
Samozřejmostí vysoká záruka jak na životnost, tak i na výkon.
- Vysoká odolností vůči externím vlivům
- Vysokým výkon a účinnost 20.93%
Baterie Solax Triple Power T58
Plně kompatibilní se střídačem Solax. Vysokonapěťové baterie, které lze rozšiřovat na maximální kapacitu 12 kWh. Životnost mají více než 6000 cyklů s 90% hloubkou vybití. Výkon od 11,5 kWh (2 moduly) – 23 kWh (4 moduly). 10 letá záruka na baterie. Nejbezpečnější typ LiFePO4 baterie (lithium-železo-fosfátová baterie). Stupeň krytí IP65
- 10 let záruka na baterie
- Stupeň krytí IP65
- Životnost více jak 6000 cyklů
Ceny fotovoltaiky pro firmy
Kolik fotovoltaická elektrárna pro bytové domy?
Cena fotovoltaiky pro bytové domy je vždy individuální. Zašlete nám nezávaznou poptávku, rádi Vám zpracujeme nezávaznou analýzu spotřeby energií, jejíž výstupem bude technický a ekonomický návrh fotovoltaického systému navrženého přímo k vašemu bytovému domu.
Konečnou cenu ovlivňuje více faktorů, jenž jsou vždy individuální, jako např.: volitelný typ technologického řešení zálohy (back-up), počet instalovaných panelů, zajištění výkonu prostřednictvím tzv. optimizérů, délka kabelových tras atd…
FOTOVOLTAIKA
Často kladené otázky
Zde máte přehled nejčastějších dotazů, které každý den řešíme s našimi zákazníky. Najdete tu odpověď i na vaši otázku?
Fotovoltaika přeměňuje sluneční záření na elektrickou energii pomocí fotovoltaického jevu. Zjednodušeně řečeno tento jev spočívá v tom, že fotony slunečního záření dopadají na solární články a svojí energií uvolňují elektrony, které vytváří elektrické napětí. To se při uzavření obvodu přemění na elektrický proud.
Jednotlivé fotovoltaické články se zapojují do větších celků – fotovoltaických panelů. Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu fotovoltaických článků je křemík.
Síťová fotovoltaika je typ solární elektrárny, která veškerou vyrobenou elektřinu předává do distribuční sítě, odkud si v případě potřeby elektřinu opět nakupuje. V minulosti se síťový systém rozšířil zejména kvůli tzv. Zelenému bonusu, který garantoval vysoké výkupní ceny elektřiny. Tento způsob instalace fotovoltaiky se již v současné době nevyplatí, protože výkupní ceny elektřiny klesly na minimum. Navíc neřeší problém s výpadky elektřiny.
Ostrovní fotovoltaika je varianta elektrárny, která není připojena k distribuční síti. Domácnost ihned spotřebovává vyrobenou elektřinu a přebytky ukládá do akumulátorů, z nichž ji čerpá v době, kdy slunce nesvítí. Tento druh fotovoltaiky je v českých podmínkách většinou nedostatečný v zimním období, a tak se musí doplnit o záložní elektrocentrálu. Na druhou stranu znamená 100% soběstačnost domácnosti.
Hybridní fotovoltaika je v současné době nejoblíbenějším řešením fotovoltaické elektrárny. Domácnost spotřebovává vlastní elektřinu a přebytky ukládá do akumulátorů, zároveň je však napojena na distribuční síť pro případ, že není množství elektrické energie dostačující. Hybridní systém zajišťuje částečnou soběstačnost domácnosti, při blackoutu může elektřinu čerpat z vlastních akumulátorů.
Fotovoltaické panely, dokážou přeměnit na elektřinu až 20 % solární energie. Klíčovým faktorem je optimální umístění fotovoltaiky na střechu. Ideální orientace je směrem na jih, jihozápad nebo jihovýchod, aby články pohltily maximum slunečních paprsků během dne. Důležitý je také sklon panelu, jako nejlepší se uvádí umístění na šikmou střechu se sklonem 35°.
Výkon fotovoltaických panelů se uvádí v jednotce Wattpeak (Wp). To je tzv. špičkový výkon, který udává výkon při ideálních podmínkách. Ty jsou stanoveny na intenzitu světelného záření 1000 W/m2, které dopadá kolmo na fotovoltaický panel o teplotě 25 °C, při průzračnosti atmosféry Am = 1,5.
Tudíž pokud bude v zimním období krásné počasí lze vyrábět i nad tento špičkový výkon.